Samsung Galaxy A72 128Gb

Bli me Keste duke filluar nga 2220 L ne muaj.
  • Display Size: 6.7 inches
  • RAM: 6/8 GB
  • Rear Camera: 64MP
  • Front-facing Camera: 32MP
  • Kapaciteti i baterisë: 5000mAh
  • Memoria: 128GB
  • Garancia: 12 Muaj
  • Procesori: Snapdragon 720G

48,500L

S’ka stok

Përshkrim

Galaxy A72 eshte nje smartphone i gjenerates se fundit te kompanise Samsung lancuar me 17 Mars 2021. Ai vjen me nje ekran Super AMOLED,6.7 inch me rezolucion 1080 x 2400 pixels. Telefoni fuqizohet nga nje proceros Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)  dhe ka nje bateri prej 5000mAh.

Samsung A72 vjen me memorje prej 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM.

Ai eshte lancuar ne 4 colore: Awesome Black,Awesome White,Awesome Blue,Awesome Violet.