Samsung Galaxy A22

Bli me Keste duke filluar nga 1100 L ne muaj.
  • Display Size: 6.6 inches
  • RAM: 4 GB
  • Rear Camera: 48MP
  • Front-facing Camera: 8MP
  • Kapaciteti i baterisë: 5000mAh
  • Memoria: 64GB
  • Garancia: 12 Muaj
  • Procesori:MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm)

24,000L

Bli me Keste IUTE

Përshkrim

Galaxy A22 5G eshte nje smartphone i gjenerates se fundit te kompanise Samsung lancuar me 3 Qershor 2021. Ai vjen me nje ekran Super AMOLED,6.6 inch me rezolucion 1080×2400 pixels. Telefoni fuqizohet nga nje proceros Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55) dhe ka nje bateri prej 5000mAh.

Samsung A22 5G vjen me memorje prej 64Gb 4Gb RAM.

Ai eshte lancuar ne 4 colore: Gray, White, Mint, Violet.

Telefoni suporton teknologjine e fundit 5G.