iPhone 12 Pro 512GB Used

Bli me Keste duke filluar nga 7430 L ne muaj.
  • Display Size: 6.1 inches
  • RAM: 6GB
  • Rear Camera: 12MP
  • Front-facing Camera: 12MP
  • Kapaciteti i baterisë: 2815mAh
  • Memoria: 256GB
  • Garancia: 12 Muaj
  • Procesori: Apple A14 Bionic (5 nm)

107,000L

Bli me Keste

Përshkrim

iPhone 12 Pro inovacioni  nga kompania Apple. I lancuar ne 13 Tetor 2020. Ky telefon vje me nje ekran 6.10 inch dhe me nje rezolucion 1170×2532 pixels. Ai suporton dhe wireless charging. Me mbrojtje qeramike ,rezistent ndaj ujit dhe pluhurave,keto vecori e bejne kete telefon mjaft te formuar.

iPhone 12 Pro vjen bashk me lancimin e iOS 14 ,i cili ka sjelle nje game te gjere risish dhe benefitesh per gjithe perdoruesit e iPhone-it.

I perbere nga procesori A14 Bionic ky smartphone ka nje performance shume here me te shpejte dhe produktive. 12 Pro vjen si gjithmon ne formatin Nano-SIM duke suportuar vetem nje karte sim.

Risi e kesaj gjenerate eshte suportimi i teknologjise 5G.

Ky telefon vjen i lancuar ne kater ngjyra : Gold, Graphite,Silver, Pacific Blue